Atletičari Jedinstva osvojili 13 medalja na državnom prvenstvu

Atletičari Jedinstva osvojili su 13 medalja - dvije zlatne, šest srebrnih i četiri bronzane, na državnom prvenstvu za juniore i juniorke, održanom u Baru.

Dušica Bošković osvojia je dvije medalje, bila je prva na 5000m i treća na 1500m. Amina Suljević druga je stigla u trci na200m, dok je bila treća na 400m.  Zapažen nastup imala je Jovana Bošković, koja je osvojila srebrnu medaju na 3000m.

Bjelopoljske atletičarke bile su druge u štafetama na 4×100m i 4×400m.

I atletičari Jedinstva bili su uspješni na prvenstvu Crne Gore.

Haris Adrović novi je državni prvak u bacanju diska, a u  bacanju kugle bio je drugi.

U skoku u dalj  u kategoriji juniora Amer Čokovic je bio drugi, a Eldin Pućurica je osvojio dvije bronzane medalje - u bacanju kugle i diska.

Ekipno su atletičarke Jedinstva osvojile visoko treće mjesto u vrlo jakoj konkurenciji, dok je muška ekipa bila četvrta.

Treneri Osman Erović i Branislav Maslovarić kazali su za Radio Bijelo Polje da su zadovoljni rezultatima ostvarenim na državnom prvenstvu.

“Naši takmičari još jednom su postigli veliki uspjeh i zaista smo ponosni na njih”, poručili su Erović i Maslovarić.

Autorka: Sanja Dulović