Savjeti za šminkanje žena 50+: Kako izbjeći greške koje dodaju godine?

Kako se naša koža s godinama mijenja, mijenjaju se i tehnike šminkanja kojima pribjegavamo.  Poznato je da šminka ima mogućnost da nas pomladi, ali i da doda godine našem licu.

Kada je riječ o ženama 50+, potrebno je da obratimo posebnu pažnju na proizvode koje koristimo, ali i metode šminkanja.

Stručnjakinja Beverli Sutar otkrila je kako dame u zrelim godinama mogu da izbjegnu greške koje će učiniti da izgledaju starije, a jedna od njih je nanošenje teškog korektora ispod očiju.

„Nema potrebe za korektorima i puderima koji vam isušuju kožu i čine vas starijima. Teška olovka za oči vas takođe može postariti. Pokušajte s lakšom šminkom koja vam štedi vrijeme i izgleda prirodno“, upozorila je stučnjakinja za šminkanje.

Umjesto toga, preporučila je ulaganje u kremaste proizvode koji se lako nanose i izvrsni su za zrelu kožu, prenosi GB News.

Šminka posle pedesete: Savjeti stručnjaka

Kada žene starije od 50 godina žele da se šminkaju, važno je da koriste tehnike i proizvode koji ističu njihovu prirodnu ljepotu, a ne da im dodaju godine. Preporučuje se suptilnost i jednostavnost, sa naglaskom na hidrataciju i prirodnim bojama koje će obogatiti kožu, ali ne i učiniti je starijom. Evo nekoliko ključnih savjeta zasnovanih na preporukama stručnjaka za šminkanje:

1.Pravilna priprema kože

Osnova svake dobre šminke je hidratacija. Koža sa godinama može postati suvlja, pa je važno koristiti bogate hidratantne kreme koje pružaju dugotrajnu vlažnost i elastičnost. Korišćenje seruma sa anti-aging svojstvima, kao što su vitamini C i E, može pomoći u smanjenju finih linija i vraćanju sjaja. Prije nego što nanesete šminku, koristite primjer koji će zagladiti kožu i pripremiti je za tečni puder.

2.Tečni puder i korektor

Kod žena starijih od 50 godina, tečni puder je najbolji izbor, jer je lakši i pruža prirodniji izgled nego kompaktni puderi. Stručnjaci preporučuju korišćenje pudera sa laganom do srednjom pokrivenošću, koji ne ulazi u bore i ne čini da koža izgleda zategnuto. Važno je da se puder nanosi u tankim slojevima i dobro razmazuje. Korektor se koristi samo na specifičnim mjestima, poput podočnjaka i manjih nepravilnosti, kako bi koža djelovala svježe i odmorno.

3.Konturisanje lica

Svejtliji tonovi proizvoda za konturisanje mogu učiniti da koža izgleda živahnije i mladalačkije. Umjesto jakih kontura, preporučuju se svetli bronzeri i iluminatori koje treba nanijeti na djelove lica koje prirodno hvataju svjetlost – kao što su jagodične kosti, T-zona i vrh nosa. Ovi proizvodi treba da se koriste u umjerenim količinama, kako bi koža imala prirodan, zdrav sjaj.

4. Oči

Za oči je najbolje koristiti neutralne, tople nijanse sjenki, koje otvore pogled i učine da lice izgleda svježije. Tamne sjenke mogu naglasiti bore oko očiju i učiniti da izgledaju starije. Stručnjaci preporučuju korišćenje svjetlih nijansi bež, breskve, svijetlo smeđe i zlatne. Olovka za oči treba da bude mekana i suptilna, dok se maskara nanosi u tankim slojevima kako bi se izbjeglo lijepljenje trepavica.

5.Obrve

Sa godinama, obrve mogu postati tanje, pa je važno koristiti olovku ili gel za obrve u boji koja je što bliža prirodnoj nijansi. Obrve treba oblikovati tako da budu prirodne, ali definisane, jer će to pomoći u otvaranju očiju i podizanju izgleda celokupnog lica.

6.Usne

Za usne, stručnjaci savjetuju korišćenje prirodnih tonova – breskve, ružičaste, nježno crvene ili nude nijanse. S obzirom na to da sa godinama usne gube volumen, izbor mat karmina treba izbjegavati, jer može stvoriti suvoću. S obzirom na to, sjajevi ili karmini sa hidratantnim svojstvima su bolji izbor. Takođe, olovka za usne može pomoći u definisanju kontura, ali treba da bude u boji usana, kako bi se izbjegao kontrast.

7.Izbjegavanje previše pudera i proizvoda

Veće količine šminke mogu akcentovati bore i učiniti kožu teškom. Preporučuje se minimalizam – manje je više. Pravilno korišćenje svjetlih, hidratantnih i prirodnih tonova pomoći će da koža izgleda mladalački i prirodno.

Izvor:Kolektiv

Foto: Ilustracija/ Pexels

Tekst objavila:Ljilja Rabrenović