Bazen među oblacima koji leži na tri zgrade

Kupati se u bazenu hotela Marina Bay Sands je neponovljiv doživljaj. Ovaj bazen leži na tri zgrade od 56 spratova koje su platformom dugom 340 metara spojene u jedan zapanjujući komadić osvježenja s pogledom na Singapur.

Bazen se proteže na 150 metara smatra se jednim od najvećih turističkih atrakcija u ovom dijelu Azije. Ne čudi što svako želi fotografiju za pamćenje, da je objavi Instagramu. Ulaz nije dozvoljen svima već samo gostima hotela.

Marina Bay Sands hotel nalazi se u poslovnoj četvrti Singapura, a noćenje košta oko 550 eura. To nije nerazumna cijena za najskuplji grad na svijetu s obzirom da soba u “običnom“ singapurskom hotelu od 4 zvjezdice stoji oko 120 eura.

Bazen je otvoren od 6 sati ujutro do 21 sat naveče, a nakon check-outa ulaz više nije moguć. Osim kupanja na krovu svijeta, gosti mogu uživati u malim zalogajima, bogatoj ponudi bezalkoholnih i alkoholnih pića. Kompleks hotela sam je po sebi remek-djelo i prepoznatljiv simbol Singapura, a koštao je vrtoglavih 8 milijardi dolara.

Izvor: Cdm