Odbojkašice slavile protiv Norveške

Ženska odbojkaška reprezentacija Crne Gore pobijedila je u Baru selekciju Norveške 3:1 (25:17, 25:12, 12:25 i 25:17), u utakmici trećeg kola C grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2019. godine.

To je prvi trijumf crnogorskih košarkašica, nakon dva startna poraza od Grčke i Ukrajine. Do pobjede došle su nakon sat i 32 minuta igre.

Norveška je i poslije trećeg kola bez pobjede, a protiv Crne Gore osvojila je prvi set.

U drugom meču ovog kola Grčka je kao gost iznenadila Ukrajinu 3:0. Crna Gora i Norveška biće rivali i u četvrtom kolu, u nedjelju u Fridrikštadu. Posljednja dva meča biće odigrana u januaru.

Plasman na šampionat obezbijediće po dvije prvoplasirane u svojim kvalifikacionim grupama.

Na Evropskom prvenstvu 2019 u konkurenciji odbojkaša i odbojkašica prvi put igraće 24 selekcije.