Bjelopoljke slavile u Župi

Odbojkašice Akademije poražene su u Župi od bjelopoljskog Jedinstva 3:1 u 11. kolu Super lige odbojkašica. Tivćanke su dobile prvi set, ali nakon toga bolja igra Jedinstva i zaslužen trijumf. Lijepu odbojku mogli su da vide i ljubitelji ovog sporta pored malih ekrana jer je TV CG diretno prenosila meč.

U prvom setu Bjelopoljke su povele 4:1, Tivćanke preokrenule na 8:4. Na polovini seta bilo je neriješeno 13-13. Tada Akademija osvaja tri uzastopna poena i to je i presudilo. Prvi set domače odbojkašice dobijaju sa 25-21.

Izjednačena igra na početku drugog seta. Bilo je neriješeno 7-7 a zatim i 11:11. Tada gošće prave seriju 4-0. Tu prednost su čuvali do finiša i set zasluženo dobile 25:22.

Velika borba za svaki poen i u trećem setu. Bilo je neriješeno 8:8 i 11:11. Do prve opipljivije prednosti dolaze Tivćanke. Bilo je 17:13. Odbojkašice Jedinstva uspjevaju da preokrenu i povedu 18:17. U finiš se ulazi sa egalom, 20:20. Više strpljenja imale su Bjelopoljke i set dobijaju 25:21.

U četvrtom setu odbojkašice Jedinstva su povele 9:6. To im je donijelo dodatno samopouzdanje i prednost su uspjele sačuvati. Konačan rezultat 25:21.

izvor: radio tivat