Bijelo Polje drugo u ukupnom plasmanu sa 22 osvojene medalje: Atletičarka Anđela Drobnjak najbolja sportistkinja igara

U Kolašinu su danas završene 58. Međuopštinske omladinske sportske igre (MOSI). Sportisti sa tromeđe Srbije, BiH i Crne Gore nadmetali su se u 13 disciplina.

Tokom pet dana trajanja Igara, učestvovalo je oko 1.800 takmičara iz 29 opština tri države.

U generalnom plasmanu najuspešnija je ekipa Novog Pazara.

Sveukupni pobjednik u ženskoj konkurenciji je Novi Pazar, druga je ekipa Užica, a treće Berane.

U muškoj konkurenciji prvo mjesto je osvojila ekipa Novog Pazara, drugo je Bjelo Polje a treća ekipa iz Pljevalja.

Bjelopoljka Anđela Drobnjak izabrana je za najbolju sportiskinju 58. MOSI sa 4 osvojene zlatne medalje, kojoj je ukazana čast da spusti zastavu igara i uruči je predstavnicima Užica koje su domaćini narednih MOSI.

Sportisti iz Bijelog Polja su osvojili 22 medalje, od čega 10 zlatnih, 2 srebrne i 10 bronzanih. Pored atletičara i atletičarki koji su osvojili najviše medalja, zlatnim odličjem su se okitili i šahisti. Do srebrne medalje nakon poraza u finalu su stigli odbojkaši na pijesku, a bronzana odličja su osvojilo stonoteniseri, planinarke. Rukometaši su takmičenje završili na 4. mjestu, a futsaleri su učešće na MOSI završili na 5. mjestu.

Pehar za fer plej pripao je ekipa Višegrada, dok je najkompletnija gostujuća ekipa bili su sportisti iz Pljevalja.

Izvor: Opština Bijelo Polje