Za 12 džudista “Favorita” 12 medalja na sarajevskom Internacionalnom turniru "Champion KUP 2023"

Takmičari bjelopoljskog Džudo kluba “Favorit”, osvojili su 12 medalja na danas održanom Internacionalnom turniru "Champion KUP 2023" u Sarajevu, opština Vogošća. Ekipu koju je predvodio trener Enes Camić sa saradnicima, činilo je   dvanaest takmičara, svih uzrasnih kategorija.

“Ekipa je krenula spremna, imali smo prošlog vikenda Kup “Bijele rade” na kojem smo  odmjerili snage sa konkurencijom iz zemlje i regiona, i svi takmičari  koji su  putovali u Sarajevo, osvojili su medalje. U naš grad donosimo 12 medalja raznog sjaja, i pehar za najboljeg starijeg pionira, koji je osvojio Ivan Joksimović”, kazao je trener Camić.

Zlatom su se okitili Ivan Joksimović, Amina Džogović i Eman Čindrak. Srebrne medalje osvojili su Ilhan Erović, Omar Hodžić i Daris Agović, a bronzane Hilmo Franca, Šejla Hodžić, Darisa Agović, Halid Kolić, Murat Camić i Talha Mekić.

Takmičenje se održavalo u dvorani “Amel Bećković” u Vogošću, a učestvovalo je oko 300 takmičara iz 20 klubova iz regiona.

Izvor i foto: Džudo klub “Favorit”