"Sokoli" bezopasni u Helsinkiju, poraz od Finske

Fudbalska reprezentacija Crne Gore izgubila je u Helsinkiju od Finske 0:2 (0:2), u utakmici drugog kola B grupe Lige nacija. "Sokoli" su igrali u izmijenjenom sastavu, sa čak devet novih igrača u odnosu na meč protiv Rumunije u Podgorici.

To je prvi poraz crnogorske selekcije, nakon startnog trijumfa protiv Rumunije 2:0.

Finska je upisala prvi trijumf, a u prvom kolu remizirala je sa Bosnom i Hercegovinom (1:1).

Domaćin je do pobjede došao golovima Joela Pohjanpala u 31. i 38. minutu.

Crnogorska selekcija, koja je meč počela sa devet promjena u odnosu na duel sa Rumunijom, bila je potpuno bezopasna u napadu.

Prvi i jedini šut u okvir gola upisala je u 71. minutu, kada je nakon ubacivanja Seada Hakšabanovića glavom pokušao Žarko Tomašević, ali je finski golman Lukas Hradecki bio siguran.

U drugom meču te grupe, u 20 sati i 45 minuta u Zenici, sastaće se Bosna i Hercegovina i Rumunija.

Crnogorsku reprezentaciju u nastavku Lige nacija, 11. juna u Podgorici čeka duel sa Bosnom i Hercegovinom, dok će tri dana kasnije u Bukureštu igrati sa Rumunijom.