Pobjede Sutjeske i Budućnosti, Iskra preuzela 3. mjesto

Fudbaleri Sutjeske i Budućnosti ostvarili su pobjede, a po tri boda u 24. kolu Telekom Prve crnogorske lige osvojile su i ekipe Iskre i Jezera.

Sutjeska je u Tuzima, u derbiju kola, savladala Dečić 2:0 i ostvarila 16. pobjedu ove sezone.

Nikšićki tim poveo je autogolom golom Džonatana Drešaja u 37. minutu.

Sve dileme oko pobjednika riješio je Marko Matanović u 78. minutu.

Budućnost je pod Goricom slavila protiv Zete iz Golubovaca 2:1.

Zvanični šampion do pobjede, 12. sezone, došao golovima Andrije Ražnatovića u 55. i Igora Ivanovića u 73. minutu.

Jedini pogodak za Zetu postigao je Nemanja Đurović u 63. minutu.

Budućnost je od 12. minuta igrala sa igračem manje, nakon isključenja Anta Babića.

Iskra je u Danilovgradu slavila protiv Petrovca 2:0, za 11. trijumf ove sezone.

Ekipu iz Danilovgrada do pobjede vodili su Balša Sekulić u 41. i Ilija Tučević u 61. minutu.

Ubjedljiv trijumf ostvarili su fudbaleri Jezera, koji su u Beranama savladali Podgoricu 4:0 i upisali sedmi trijumf ove sezone.

Plavski tim do pobjede vodili su Aldin Adžović u 12, Rodrigo Emilio Faust u 36, Vasilije Radenović u 58. i Edis Redžepagić u 89. minutu.

Bez pobjednika završen je duel Rudara i Mornara, koji su u Pljevljima igrali 0:0.

Sutjeska je, nakon 24. kola, vodeća na tabeli sa 54 boda.

Budućnost, sa utakmicom manje, je druga sa 41, dok je Iskra treća sa 38 bodova.

Na četvrtom mjestu je Dečić sa 36 i utakmicom manje, dok je Petrovac peti sa 35 bodova.

Trofej Radija Crne Gore: Vuljaj i Miličković na čelu

Vezista Dečića Krsistijan Vuljaj i Marko Miličković, koji je u jesenjem dijelu prvenstva igrao za Petrovac, sa po deset golova dijele prvo mjesto na listi strijelaca Telekom Prve crnogorske fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Napadač Petrovca Adnan Bašić postigao je devet, a po gol manje igrači Budućnosti Miloš Raičković i Igor Ivanović.

Po sedam pogodaka postigli su nekadašnji članovi Zete Ivan Vukčević i Dečića, Iljir Camaj i Dušan Živković iz Rudara.

Po šest puta u listu strijelaca upisali su se napadači Sutjeske Darko Nikač i Podgorice Admir Adrović, doskorašnji članovi Rudara Vuk Striković i Zakaria Suraka, dok su po pet golova postigli golgeter Sutjeske Božo Marković, Marko Ćetković iz Mornara, članovi Iskre Vojin Pavlović i Balša Sekulić i Đorđije Vukčević iz Zete.

Prvi trofej Radija Crne Gore, u sezoni 2013/14, osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti.

U narednih sedam golgeteri Sutjeske Goran Vujović, Igor Ivanović, Marko Ćetković i Božo Marković, igrači Mladosti Marko Šćepanović i Zoran Petrović i napadač Zete, Nikola Krstović.