"Plavi" slavili u Laktašima

Košarkaši Budućnost Volija pobijedili su večeras u Laktašima ekipu Igokee utakmicu 17. kola AdmiralBet ABA lige.

Podgorički tim, koji je dobio i prvi međusobni duel u dvorani Morača 82:79, zabilježio je 11. trijumf ove sezone.Budućnost je u Laktašima nadigrala rivala, tokom cijelog meča bila u vođstvu, ali je na kraju zbog grešaka u finišu morala da strijepi za pobjedu.

Gosti su poveli 19:10 u 8, a u trećoj četvrtini dva puta imali su prednost od deset poena (51:41, 60:50).Razlika je u 37. minutu iznosila i 11 poena (80:69).Domaćin je sa sedam vezanih poena smanjio zaostatak na 80:76, pa na 82:79, a u posljednjoj sekundi imao je priliku i da izjednači, ali je šut Nikole Tanaskovića za tri poena završio na obruču.