Đorđevićev Bajern prejak za “plave”

Bajern je bio prevelik zalogaj za Budućnost – klub iz Minhena pobijedio je u “Morači” 76:60 crnogorskog šampiona u četvrtom kolu Evrokupa.

Poslije tri pobjede, ekipa Aleksandra Džikića zaslužila je punu dvoranu, ali je večeras samo u prvoj četvrtini bila ravnopravan rival Bavarcima.

Ipak, ovaj poraz ne bi trebalo mnogo da utiče jer je “plavi” tim i dalje u odličnoj poziciji sa velikim šansama da se plasira u Top 16 fazu Evrokupa.

Budućnost je vodila tokom prve četvrtine, imala i sedam poena prednosti, ali je Bajern do prvog odmora izjednačio na 18:18.

Nakon toga, izabranici Aleksandra Đorđevića potpuno su preuzeli kontrolu utakmice. Čvrstom odbranom natjerali su domaće na neizgrađene šuteve, odlično su zatvorili reket, a u napadu sa mnogo lakih poena gradili dvocifrenu zalihu.

Na veliki odmor Bajern je otišao sa 12 poena prednosti, da bi je tokom treće dionice uvećao, iako je Budućnost na krilima Lendrija bjesnula i smanjila na minus osam.

Najveća zaliha bila je na startu posljednje četvrtine, 66:46 i tada je bilo jasno da bodovi odlaze za Minhen.

Lendri je ubacio 15, Gibson 13, Ivanović devet, a Gordić osam poena.

U taboru Bavaraca 15 poena Bukera, 13 Đedovića, a 11 Mačvana.