Šest medalja za atletičare bjelopoljskog Jedinstva

Atletičari bjelopoljsko Jedinstva osvojili su šest medalja na 62. prvenstvu Crne Gore u krosu.

U konkurenciji cicibana najbolji je bio Enes Erović, koji je osvojio zlatnu medalju. Zlatom se okitila i Milja Joksimović, koja je bila najbrža u konkurenciji juniora, dok je u kategoriji mlađih juniora prva stigla   Amina Suljević.

Na šampionatu, održanom na terenima na Trebjesi, Dušica Bošković bila je vicešampion u trci na 2000m za starije juniorke, a do srebrne medalje došla je i Nejra Suljević, koja je bila druga na 600m za  cicibanke.

Medaljom se okitila i Katarina Kovačević, koja je stigla treća u trci  na 800m za mlađe pionirke.

Na prvenstvu Crne Gore, koje je organizovao AK Nikšić, nastupilo je oko 100 atletičara iz devet atletskih klubova.

U ukupnom plasmanu Jedinstvo je bilo treće,  najviše medalja osvojili su atletičari Nikšića (10), drugo mjesto zauzeo je AK Lim (8).

Autorka: Sanja Dulović

BEZ SAGLASNOSTI REDAKCIJE ZABRANJENO JE PREUZIMANJE SADRŽAJA SA WEB PORTALA RADIJA BIJELO POLJE