Budućnost mučila Lokomotivu, ali je senzacija izostala

Budućnost Voli je dugo prijetila neprikosnovenoj Lokomotivi, na kraju treće četvrtine je imala i osam poena prednosti, ali je poklekla u Krasnodaru u pretposljednjem kolu TOP faze Evrokupa i time definitivno ostala bez šansi da bude prva u grupi.

Domaćin je pobijedio sa 77:66 najviše zahvaljujući fenomenalnoj igri u posljednjoj četvrtini u kojoj je  pokazao zašto je najbolja ekipa Evrokupa i prvi favorit za osvajanje i plasman u Evroligu.

U stvari, brojek govore dovoljno - Lokomotiva je protiv crnogorskog šampiona upisala 26. pobjedu zaredom u svim takmičenjima, a 15. u Evrokupu u kojem ima maksimalan učinak.

Budućnost je igrala bez Kajla Gibsona, Filipa Barovića, Petra Popovića i Alekse Ilića, ali je 30 minuta uspješno parirala favoritu i u posljednju četvrtinu ušla sa prednošću 56:48 koju su trojkama donijeli Sead Šehović i Nikola Ivanović.

Rusi su se, ipak, uozbiljli na odmoru između treće i posljednje dionice i odgovorili serijom 12:0 (60:56), te najavili da od velikog iznenađenja neće biti ništa.

"Zadovoljan sam igrom. Natjerali smo Lokomotivu da maksimalno koristi svojih šest najboljih igrača i da daju sve što imaju za pobjedu. To dovoljno govori o našoj igri. Lokomotiva je bolja, ali smo joj u oba meča veoma dobro parrirali i pokazali smo da smo odlična ekipa i da možemo da igramo ravnopravno protiv svih", rekao je Džikić.

Budućnost, koja je u prošlom kolu osigurala plasman, u posljednjoj rundi TOP 16 faze dočekuje Cedevitu.

Ovim porazom, te pobjedom Darušafake protiv Galatasaraja, otklonjena je svaka dilema oko rivala Budućnosti u četvrtfinalu.

Podgoričani će se sastati sa Darušafakom, a četvrtfinalni dueli (na dva trijumfa) igraju se od 6. do 14. marta.

Lokomotiva - Budućnost Voli 77:66 (20:22, 16:12, 12:22, 29:10)

Krasnodar - Košarkaška dvorana. Gledalaca: 3.519. Sudije: Javor (Slovenija), Travicki (Poljska), Baumanis (Letonija).

Lokomotiva: Kolins 10 (4-4), Antipov, Baburin 2 (4-2), Lejsi 11 (2-1), Ivljev 4, Iljnickij, Hvostov 3, Elegar 16 (5-4), Bab 6 (2-2), Kulagin 14 (3-2), Kvejl 2, Brokof 9 (1-1).

Budućnost Voli: Ivanović 13 (5-4), Su. Šehović 9 (3-3), Dolman 9, Kočić, Se. Šehović 13, Starovlah 3, Gordić 1 (2-1), Bojić, Z. Nikolić 2 (2-2), Lendri 4 (2-2), D. Nikolić 12 (1-1).

Izvor: vijesti