Budućnost nastavila borbu za 2. mjesto

Košarkaši Budućnosti zabilježili su 12. ovosezonsku pobjedu u ABA ligi trijumfom nad ljubljanskom Olimpijom u areni Stožice.

Budućnost je trijumfovala rezultatom 77:72. Podgorički tim dobio je i prvi međusobni duel pred svojim navijačima 85:69.

"Plavi" su bili neumoljivi na startu, u drugom kvartalu su postigli čak 30 poena, te su na poluvrijeme otišli sa velikih 15 poena prednosti.

Olimpija je mnogo bolje zaigrala u nastavku i treću dionicu dobila sa osam poena razlike. Raspucan je bio iskusni Domen Lorbek koji vodio Olimpiju do pristojnog rezultatskog minusa, a u finišu je Olimpija mogla i do dramatične završnice.

Poslije Lobrekove trojke i jedne dobre odbrane Olimpija je došla do -4 na minut do kraja, imala je i napad da uvede meč u eventualni penal završnicu, ali je izgubljenom loptom "riješila" utakmicu.

Budućnost se pobjedom vratila na treću poziciju, čime se izjednačila sa Cedevitom po broju pobjeda.

Najbolji u redovima šampiona ABA lige bio je Edvin Džekson sa 18 poena. Pratili su ga Noris Kol, Goga Bitadze i Petar Popović sa po deset poena, dok je Kol imao i po sedam asistencija i skokova.

Kod domaćina, Pomenuti Lorbek meč je završio sa 19 poena, Miha Lapornik imao je 13, a Jan Špan 12 poena.

Budućnost u narednom kolu, 4. februara, dočekuje Mornar.