Skupštinski Odbor za bezbjednost i odbranu podržao je danas, većinom glasova, Predlog strategije nacionalne bezbjednosti koji je, kako je saopšteno, u potpunosti usklađen sa Strategijom NATO-a.
Dokument je podržalo sedam poslanika vladajuće koalicije, dok se Ranko Krivokapić iz Socijaldemokratske partije nije izjašnjavao.
Ministar odbrane, Predrag Bošković, kazao je da se radi o ključnom i krovnom dokumentu iz oblasti bezbjednosti, koji je u potpunosti usklađen sa Strategijom NATO-a.
On je rekao da će nakon strategije nacionalne bezbjednosti, biti usvojena još tri dokumenta na kojima se već radi – strategijski pregled odbrane, dugoročni plan odbrane i strategije odbrane Crne Gore.
Bošković je kazao da su se u proteklih deset godina, otkad je usvojena prethodna Strategija, desile mnoge stvari koje su promijenile bezbjednosni okvir u regionu, ali i na globalnom nivou.
Izvor:mina