OFK „Borac“ proslavio je osmi rođendan, a minule godine obilježili su značajni sportski rezultati.
Gostujući u emisiji „Sport klub“ Radija Bijelo Polje, predsjednik OFK „Borac“ Samir Fetić je istakao zadovoljstvo što su jedini koji u Bijelom Polju imaju žensku selekciju koja se ove godine takmiči u Razvojnoj ligi pod okriljem Fudbalskog saveza Crne Gore. Selekciju vode Danilo Palević, Alden Ramović, a od skoro se priključio i Dženan Ramović.
Najveći pomak je, kaže Fetić, napravljen kada su u pitanju mlađe kategorije, „Sa ozbiljim radom trenera Elsana Čindraka i Admira Mekića broj članova u tim mlađim kategorijama je skoro dupliran u odnosu na prošlu godinu, što je pokazatelj da se kvalitetno radi u našoj školi fudbala, i to je ta neka baza iz koje mi planiramo da crpimo igrače za seniorski tim“, istakao je Fetić.
Dodaje da je zadovoljan i rezultatima seniora u klubu.
„Seniorska ekipa je zaista i ove sezone u samom vrhu Sjeverne regije, što je ogroman uspjeh, s obzirom na to da je naš klub jedan od rijetkih koji već godinama ne igra na domaćem terenu“.
Najveći uspjeh 2023.godine je prema njegovim riječima „Kup borca“ koji se tradicionalno održava u Etno selu „Vuković“.
„Ova godina je bila fenomenalna. Bilo je preko 350 djece koji su učestvovali na turniru, iz deset klubova. Poslali smo jednu izvanrednu poruku i dosta se novih klubova javilo sa željom da već naredne godine učestvuju na „Kupu borca“, zato što se održava u jednom prirodnom ambijentu i, zaista mislim da tu ima još više prostora da unaprijedimo samu organizaciju, da to traje ne jedan, nego dva ili tri dana, s obzirom na broj sad već najavljenih ekipa“, kazao je Fetić, dodajući da će već od početka 2024.godine početi sa planovima i organizacijom za sljedeći turnir, kako bi sve bilo na višem nivou.
Napomenuo je da je najveći problem kluba infrastruktura, i da sve domaćinske utakmice igraju u Mojkovcu.
„Mislim da je to ta jedna karika u lancu koja je falila da se napravi taj iskorak da budemo prvi na tabeli, a trenutno smo drugi, iza Ibra iz Rožaja.“
Najave iz Opštine i Fudbalskog saveza CG da će od proljeća početi gradnja terena u Lješnici, Fetić dočekuje sa radošću i, ističe, da će to i Bijelom Polju i njegovom klubu puno značiti.
Tekst: Danijela Radović
Foto i video: Vladimir Jelić
Audio obrada: Sanida Kajević