Svečani prijem za učenike, dobitnike nagrada u ovoj školskoj godini, Gimnazije “Miloje Dobrašinović” upriličili su juče profesori i direktorica te vaspitno obrazovne ustanove Jasminka Medjedović.
“ Nadam se i vjerujem da vaše i nove generacije mogu više i bolje. Očekujem da će ove generacije učenika okićene brojnim osvojenim nagradama na raznim takmičenjima krenuti utabanim stazama uspjeha učenika naše škole” kazala je direktorica zahvalivši se ujedno i profesorima koji, kako je istakla, odgovoran i zahtjevan posao prosvjetnog radnika obavljaju časno, stručno i posvećeno.
Profesori, mentori Ranko Knežević, Tomislav Tomović, Sandra Simonović i Rajka Minić, poručili su svojim đacima da će stečenim znanjem graditi bolju i ljepšu budućnost, svoju, kao i budućnost svoje zemlje te da vjerujući u sebe i svoje znanje, slobodno krenu ka svom cilju.
Pedagoškinja Gimnazije Ajsela Madžgalj je kazala da je škola mjesto gdje se stiču prva saznanja, a da će nadogradnjom stvoriti sopstveni stil i obogatiti svoju estetsku, vizuelnu i svaku drugu kulturu.
“Ovakvi povodi motivišu da sve ono što ste usvojili primijenite na najbolji način i zato treba da ih bude sve više. Neka vam svaki naredni dan u životu bude radostan i ispunjen ljubavlju, a životni putevi vas i vaših najmilijih popločani stazama sreće i uspjeha . Vjerujem da ste sposobni za velike stvari, a mi smo tu da vam pomognemo” istakla je Madžgalj.
Državno takmičenje 2023
Jovana Bugarin 2 razred 2 mjesto ruski mentor Nataša Aničić
Jovana Knežević 1 razred 3 mjesto ruski mentor Bojana Bošković
Petar Djaković 3 razred 3 mjesto hemija mentor Šefćet Dizdarević
Olimpijada znanja 2023
Haris Ćeranić 1 razred 1 mjesto 1 nagrada hemija mentor Ranko Knežević
Petar Djaković 3 razred 2 mjesto hemija mentor Šefćet Dizdarević
Jana Mrdak 3 razred 2 mjesto biologija mentor Tomislav Tomović
Laura Miladinović 3 razred 3 mjesto biologija mentor Tomislav Tomović
Andjela Grujić prvi razred
2 mjesto u kategoriji srednjih škola na Regionalnom festivalu fantastične književnosti REFESTICON -,Srebrno zmajevo jaje.
1 mjesto kategoriji srednjih škola na 25. Smotri besjedništva u Bijelom Polju mentor Rajka Minić .
2 mjesto u prvom krugu na medjunaradnom Willkommen takmicenju iz engleskog jezika na nivou Crne Gore U drugom krugu zauzela 9. mjesto medju 10 zemalja učesnika.
Vojin Nedović treći razred
2 mjesto u Beogradu na konkursu XIV Beogradske gimnazije,
3 ekipno mjesto u Banjoj Luci na međunarodnom debatnom turniru,
2 mjesto ekipno na debatnom takmičenju Mislionice koja se emituje na RTCG-u i 1. mjesto kao najbolji govornik serijala mentor Sandra Simonović
3 mjesto u kategoriji srednjih škola na 25. Smotri besjedništva u Bijelom Polju mentor Milka Španjević
Petar Simonović treći razred
1 mjesto na takmičenju Cortex Akademije kao lider tima InTheLoop.
3 mjesto na Prvom crnogorskom hakatonu za srednjoškolce sa timom betterEdu.
Iman Dizdarević treći razred
1 mjesto na konkursu ,,Kina u mojim očima”
Marija Korać treći razred
2 mjesto u pojedinačnoj konkurenciji na medjunarodnom takmičenju debate mentor Sandra Simonović.
3 ekipno mjesto u Banjoj Luci na međunarodnom debatnom turniru, mentor Sandra Simonović
2 mjesto ekipno u emisiji Mislionica mentor Sandra Simonović
Mia Raičević drugi razred
3 mjesto ekipno u emisiji Mislionica mentor Sandra Simonović
Nina Karišik treći razred
1 mesto na smotri recitatora mentor Milka Španjević
Sara Kurgaš
2 mesto na smotri recitatora mentor Marijana Lalević
Tarik Idrizović drugi razred
2 mjesto na smotri besjedništva mentor Olivera Janketić Šćekić
Lana Španjević drugi razred
2 mjesto na likovnom konkursu mentor Mehmed Suljević
Tekst i foto JU Gimnazija Miloje Dobrašinović