Odbojkašice Herceg Novog jure pobjedu u Lođu

Odbojkašice Herceg Novog večeras igraju revanš utakmicu kvalifikacija za Ligu šampiona protiv poljske ekipe Budovlani Lođ.

Uprkos porazu u Igalu od 3:0, izabranice Srđana Crnojačkog očekuju dobar nastup u gostima.

"Nema nepoznanica, Lođ je odlična ekipa ali ima svojih mana. Prvi set je ključ uspjeha. Ukoliko uspijemo da osvojimo prvi set, sve je moguće. Nismo došli u Poljsku samo turistički. Došli smo da pokažemo da smo odlična ekipa. Idemo na pobjedu", rekao je Crnojački.

Revanš utakmica igra se od 18h a priliku da nastupi za Herceg Novi u važnom susretu neće imati mlada Darija Čabonenko, kojoj nije dozvoljen ulazak u Poljsku kao ruskoj državljanki a koja se odmah vratila za Herceg Novi.

Novskim odbojkašicama je potrebna pobjeda rezultatom 3:0 ili 3:1 kako bi obezbijedile zlatni set u kom bi takođe morale da slave za nastavak takmičenja.