Povodom Međunarodnog dana mladih, Crnogorsko društvo za borbu protiv raka (CDPR) u saradnji sa KK Bijela organizuje tradicionalni međunarodni košarkaški turnir za mlađe pionire „Bijela 2022”.
Pored obilježavanja Međunarodnog dana mladih, čija je tema ove godine na globalnom nivou „Međugeneracijska solidarnost”, namjera je da se pošalje snažna poruka o potrebi preuzimanja aktivnosti u svrsi jačanja socijalne kohezije u društvu kroz unaprijeđenje odnosa među generacijama, kao i učvršćivanje međusobnog razumijevanja i svakodnevne saradnje.
“Bavljenje sportom za sve, pogotovo za mlade, predstavlja jedan od načina na koji se u Društvu borimo da djeca uz zdrave stilove života i sport budu zdrava i aktivna, a ne da misle na pušenje i ostale bolesti zavisnosti. Stoga tradicionalni međunarodni košarkaški turnir „Bijela 2022” na kojem će pored domaćina KK Bijele učestvovati ekipe iz Nikšića, Tivta i Bara sa igračima rođenim 2011. godine i mlađim, predstavlja jedan vid borbe i dio naših stalnih aktivnosti u borbi protiv pušenja, kao jednog od glavnih uzroka nastanka kancera, ali i drugih teških bolesti”, saopštili su iz Crnogorskog društva za borbu protiv raka (CDPR).
Međunarodni dan mladih obilježava se Rezolucijom 54 / 120 od 17. decembra 1999. godine Generalne skupštine Ujedinjenih nacija svake godine 12. avgusta sa ciljem da skrene pažnju međunarodne zajednice na pitanja mladih, kao i na potencijal mladih kao partnera u današnjem globalnom društvu.
Izvor: Crnogorsko društvo za borbu protiv raka (CDPR)