Rukometaši na Evropskom prvenstvu!

Muška rukometna reprezentacija Crne Gore igraće na Evropskom prvenstvu, koje će naredne godine biti odigrano u Mađarskoj i Slovačkoj.

Crnogorski rukometaši savladali su u Podgorici, u šestom kolu osme kvalifikacione grupe, selekciju Rumunije 23:19 i kao drugoplasirani izborili plasman na šampionat.

Izabranici selektora Zorana Roganovića kvalifikacije su završili sa polovičnim učinkom - po tri trijumfa i poraza.

Savladali su dva puta i Kosovo 32:25 u Podgorici i 27:22 u Prištini.

Izgubili su dva puta od Švedske 27:24 u Lundu i 34:22 u Podgorici i jednom od Rumunije u Baja Mareu 36:27.

Crna Gora je, nakon izjednačenog prvog poluvremena, u 37. minutu povela 13:9, a prednost od četiri gola imale je i u 45. minutu.

Razlika je u 56. minutu iznosila pet golova (22:17).

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Branko Vujović i Marko Lasica sa po pet, dok je gol manje Miloš Božović.

U rumunskoj selekciji najbolji je bio Havijer Gaminde sa pet pogodaka.

U drugom meču te grupe Švedska je u Alingsasu savladala Kosovo 39:16 i sa maksimalnim učinkom završili takmičenje.