Prijetnje novinarki Vijesti Jeleni Jovanović potvrđuju da novinari u Crnoj Gori i dalje rade u ozbiljno narušenom i nesigurnom ambijentu, kazao je predsjednik države Jakov Milatović i poručio da očekuje brzu i odlučnu reakciju nadležnih institucija.
Milatović je, u objavi na mreži X, naveo da je danas primio Jovanović, koja je bila meta prijetnji koje istražuju policija i tužilaštvo.“Uz najoštrije osude ponavljam da su napadi na medije neprihvatljivi”, istakao je Milatović.
On je poručio da očekuje brzu, temeljnu i odlučnu reakciju nadležnih institucija.Kako je kazao, Jovanović godinama unazad izvještava o organizovanom kriminalu, korupciji i bezbjednosnim strukturama, zbog čega je od 2021. godine pod stalnom policijskom zaštitom.“Najnovije prijetnje samo potvrđuju da novinari u našoj zemlji i dalje rade u ozbiljno narušenom i nesigurnom ambijentu”, rekao je Milatović.On je dodao da je u razgovoru s Jovanović izrazio punu institucionalnu podršku njenom radu i posvećenost države u borbi za bezbjedno novinarsko okruženje.Milatović je podsjetio da je samo u prošloj godini zabilježeno 19 napada na novinare u Crnoj Gori.“Kao država i društvo, imamo obavezu da obezbijedimo ambijent u kojem novinari rade slobodno, bez straha i pritisaka”, naglasio je Milatović.On je istakao da sloboda medija nije privilegija već temelj svakog demokratskog društva.
Izvor: MINA