Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJw_sig has a deprecated constructor in /home/radiobijelopolje/public_html/plugins/content/jw_sig/jw_sig.php on line 18

Specijalno tužilaštvo formiralo 17 predmeta za organizovani kriminal

Prema podacima Specijalnog državnog tužilaštva (SDT), tokom 2022. godine izdate su naredbe o sprovođenju istrage za krivična djela organizovanog kriminala u 17 predmeta protiv 140 fizička i pet pravnih lica.

Podignute su optužnice u 13 predmeta protiv 103 fizička i šest pravnih lica, naglašava se u Platformi za učešće crnogorske delegacije na sastanku Odbora za stabilizaciju i pridruživanje u Briselu, u hibridnom formatu, 25. januara.

Dokument je objavljen na sajtu Vlade.

Odbor čine predstavnici Evropskog savjeta i Evropske komisije, s jedne, i predstavnici Vlade Crne Gore s druge strane. Predstavlja ključno tijelo koje se bavi sprovođenjem Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju (SSP). Radi efikasnijeg djelovanja, Odbor za stabilizaciju i pridruživanje osnovao je sedam pododbora, sa zaduženjima za praćenje i konsultacije u specifičnim oblastima.

Kako se ističe u Platformi Vlade Crne Gore, u prošloj godini pokrenute su finansijske istrage u deset predmeta protiv 96 lica.

"Posebno je važno istaći značajne akcije usmjerene na organizovane kriminalne grupe. Naime, u međunarodnoj policijskoj akciji realizovanoj u julu 2022. uhapšeno je osam lica dok se 11 koji su, uz pomenutih osam, obuhvaćeni krivičnom prijavom za krivična djela stvaranje kriminalne organizacije i stavljanje u promet opojnih droga, već nalazilo na izdražavanju zatvorske kazne ili su bili u bjekstvu", piše u dokumentu, u dijelu gdje se opisuje bilans u borbi protiv organizovanog kriminala.

Izvor:rtcg