U deset crnogorskih opština i Golubovcima danas se održavaju izbori. Biračka mjesta su otvorena od 7 do 20 sati.
11:28 Prema podacima CEMI-a izlaznost od 11 sati u Podgorici je 21,2%.
Izlaznost u Baru je 15,7%, Bijelom Polju 19,4%, Pljevljima 27,1%, Plavu 23,4%, Kolašinu 28,5%, Rožajama 14,8%, Golubovcima 23%, Danilovgradu 23,7%, dok je na Žabljaku do 11 sati glasalo 27,4% birača.
11:10 CDT: Do 11 sati u Podgorici je glasalo 20,8 odsto birača. U Pljevljima je glasalo 25,6 odsto birača, dok je u Kolašinu izlaznost do 11 sati 24,3 odsto pokazuju podaci CDT-a.
09:23 CEMI: Izlaznost na lokalnim izborima u Podgorici do 9 sati 7,7 odsto.
U opštini Bar izlaznost do 9 sati je 5,3%, u Bijelom Polju 6,6%, Danilovgradu 9,5%, Žabljaku 9,2%, Kolašinu 9,3%, Plavu 6,8%, Pljevljima 9.9% i Rožajama 4,3 odsto.

09:10 CDT: U Podgorici je do 9 sati glasalo 7,5 odsto birača. U Pljevljima je izlaznost 9,4 odsto, a u Kolašinu je do 9 sati glasalo 7,7 odsto upisanih birača, pokazuju podaci CDT-a.
08:12 CDT: Do 8 sati u Podgorici je glasalo 3,2 odsto birača. Prema podacima CDT-a do 8 sati u Kolašinu je glasalo 4,2 odsto birača, a u Pljevljima je glasalo 3,6 odsto.

Na parlamentarnim izborima 2016. do 8 sati glasalo je 3.5 odsto birača.
Glasanje u 10 opština i Golubovcima
Izbori se održavaju u Podgorici, opštini u okviru Glavnog grada Golubovcima i opštinama Šavnik, Žabljak, Bar, Plav, Pljevlja, Rožaje, Danilovgrad, Bijelo Polje i Kolašin.
Glasačko pravo ima 306.722 građana. Agencija za elektronske medije (AEM) apelovala je na elektronske medije da poštuju predizbornu tišinu.
Na izborima u Podgorici glasačko pravo ima 134.991 građana, a u Golubovcima, opštini u okviru Glavnog grada, 11.948.
Biračko pravo u Šavniku ima 1.723 građana, u Žabljaku 3.101, u Baru 38.235, u Plavu 9.145, u Pljevljima 26.037, u Rožajama 22.037, u Danilovgradu 12.752, u Bijelom Polje 40.235, u Kolašinu 6.518.
Na izborima u Podgorici učestvuje koalicija Demokratska partija socijalista (DPS), Bošnjačke stranke (BS), Liberalne partije (LP), Demokratske unije Albanaca i Crnogorske, zatim koalcija Demokratskog fronta (DF) i Socijalističke narodne partija (SNP), kao i Srpska koalicija.
.jpg)
Na izborima u koaliciji nastupaju i Demokratska Crna Gora i Građanski pokret URA, kao i Socijaldemokratska partija (SDP), Demos i slobodni građani, a u izbornoj trci biće i Grupa građana Saša Mijović, Ujedinjena Crna Gora (UCG), Albanska alternativa (AA), Socijaldemokrate (SD) i Prava Crna Gora.
Na izborima u Golubovcima učestvuje DPS, Građanski savez, UCG i SD, a u koalicije nastupaju DF i SNP i Demokrate i URA.
U Šavniku u izbornoj trci su DPS i SD, SNP i DF, kao i Demokrate i URA.
Za odbornička mjesta u žabljačkom lokalnom parlamentu bore se Demokratska Crna Gora i koalicije DF-SNP i DPS-SD.
Na izborima u Baru samostalno nastupa DPS, Prava Crna Gora, SDP, SD, Demos i BS, a u koaliciji Demokrate i URA, DF i SNP, i Demokratski savez Albanaca i Demokratska partija. Kao grupa građana kandidovale su se liste "Reforma za Bar" i "Radomir Cakan Novaković – Biram Bar".
U Plavu u koaliciji nastupaju DF i SNP, dok samostalno izlazi SD, DPS, AA, Demokratska Crna Gora, BS, SDP, Stranka pravde i promjena i Grupa građana "Biram Plav".

Za odbornička mjesta u rožajskom parlamentu, boriće se, DPS, SDP, SD, Demokrate, URA, Pokret za promjene (PzP), Stranka pravde i pomirenja (SPP) i BS.
Na izborima u Pljevljima učestvovuje koalicije Demokratska narodna partija (DNP), Pokret za Pljevlja i Prava Crna Gora, Nova srpska demokratija (NSD) – SNP – PzP, i DPS-SD-BS, a u izbornoj trci su i Demokratska Crna Gora i građanski savez "Pljevlja svima".
U Danilovgradu nastupaju četiri koalicije, i to: Demokrate i URA, NSD i PzP, DNP, SNP i Jugoslovenska komunistIčka partija Crne Gore, DPS i LP, dok se za učešće u lokalnom parlamentu samostalno bore Socijaldemokrate, SNP i Prava Crna Gora.
Na izborima u Bijelom Polju učestvuje Srpska koalicija, SDP, Ujedinjena, DF, SNP, Savez za pomirenje, a u koaliciji nastupaju Demokrate i URA, Crnogorska i SPP i DPS, BS i SD.
Za vlast u Kolašinu bori se pet političkih partija: DPS, SDP, SD, Demokrate, Ujedinjena Crna Gora, koalicija DF i SNP i Grupa građana "Šule i Mikan sa građanima za Kolašin".
Agencija za elektronske medije (AEM) apelovala je na elektronske medije koji emituju program u Crnoj Gori da poštuju predizbornu tišinu.
Izvor:rtcg