Ministar vanjskih poslova Đorđe Radulović učestvovaće naredna dva dana na sastanku ministara vanjskih poslova NATO-a koji se održava u sjedištu Alijanse u Briselu.
Tokom dvodnevnog sastanka, kako je najavljeno, posebna pažnja biće posvećena prijedlozima za unapređenje političkog i vojnog djelovanja NATO-a, kako bi Alijansa bila bolje pripremljena za buduće izazove.
"Ministri će takođe razgovarati o pitanjima bezbjednosti evroatlantskog područja, sa naglaskom na izazove u neposrednom okruženju Alijanse, na prostoru Bliskog Istoka i Sjeverne Afrike, uključujući i aktuelna dešavanja u Avganistanu", kazali su iz MVP-a.
Učešće na sastanku, kako su kazali, biće prilika za brojne bilateralne susrete ministra Radulovića sa šefovima diplomatija zemalja članica NATO.
izvor:rtcg