Zapadni Balkan je potreban Evropskoj uniji i važno je da ne posustaje optimizam u Briselu da je budućnost regiona u EU, poručio je predsjednik Crne Gore Milo Đukanović, nakon radne večere koju je za lidere regiona organizovala Federika Mogerini.
U izjavi za Javni servis, Đukanović je kazao da su, na sas
tanku, razgovarali o integraciji Zapadnog Balkana, perspektivi proširenja EU i situaciji u regionu s akcentom na nastavak dijaloga Beograda i Prištine.
Sastanak u Briselu tradicionalan je format u kojem Mogerinijeva od 2017. okuplja lidere regiona.
Ovog puta to je bila i oproštajna večera s obzirom na to da završava petogodišnji mandat.Đukanović kaže da je poruka Mogerini na kraju bila da očekuje kontinuitet politike proširenja.
“Svim ljudima koji se u Briselu bave stanjem na Balkanu je jasno da su zemlje Zapadnog Balkana itekako potrebne Evropskoj uniji.
Imamo jednu trenutnu konfuziju u tim odnosima, ali ne posustaje optimizam da je naša budućnost u Evropskoj uniji i da mjesto u Evropskoj uniji čeka na Zemlje Zapadnog Balkana”, dodao je on.
Izvor:RTCG