Premijer Duško Marković i ambasadorka Ujedinjenog Kraljevstva obišli su na Vojnom aerodromu "Knjaz Danilo" u Golubovcima dva borbena aviona tipa Jurofajter tajfun.Letjelice su, podsjećamo, stacionirane na aerodromu "Knjaz Danilo" u Golubovcima.
Premijer Marković sastao se danas i s britanskim ministrom odbrane. Marković i lord Hau Frederik Ričard Pen Kurzon su se saglasili da se Crna Gora brzo dokazala kao odgovorna članica NATO-a.
"Prvo slijetanje savezničkih aviona u Crnu Goru vidimo kao potvrdu partnerstva Velike Britanije i Crne Gore", ocijenjeno je tokom razgovora.Inače, zamjenik predsjedavajućeg Doma lordova i državni sekretar za odbranu Britanije Lord Hau boravi u posjeti našoj zemlji, a s njim su stigla i dva borbena aviona tipa Jurofajter tajfun.
Izvor:rtcg