Milatović: Predsjednički zbori 19.marta su prekretnica za naše društvo

Presjednički kanidat pokreta Evropa sad Jakov Milatović  održao je  u  sinoć  u Centru za kulturu, konvenciju, sa koje je okupljenim građanima,između ostalog, poručio da se odnesu odgovorno prema izborima, jer su oni, kako je naglasio, prekretnica za naše društvo.Milatović dalje navodi:

”Đukanović se žali jer, kako kaže, mi smo njime opsjednuti, ja njime opsjednut. Ali, on je, dragi moji ljudi, doveo do toga da bude najodgovorniji za sve neodgovorne poteze, i često pomislim kako Podgorica, Budva i Kotor treba da budu razvijeniji gradovi, a onda dođem na sjever. I na sjeveru mi se srce cijepa jer vidim što su uradili gradovima i ljudima na sjeveru. Ima mjesta gdje kamen na kamenu nije ostao na sjeveru Crne Gore, i to je istina sjevera Crne Gore. Je li to drage Bjelopoljke i Bjelopoljci ono njihovo, da živimo bolje. Kakav je to život, kakva je to budućnost i ko je do toga doveo. Devetnaestog marta postupite odgovorno i prema sebi i prema svojoj djeci i prema državi Crnoj Gori, ne dozvolite da Crna Gora ikada više bude u rukama ovog nepomenika. Hajde večeras zajedno, odavde, da im poručimo, prolazilo vam je dosad, ali odsad prolaziti više neće. Želim negdje na kraju da citiram velikana Duška Radovića, koji je rekao,, Da li bi ljudi mogli da budu bolji! i na to odgovorio: “Mogli bi, ali neće niko prvi da počne“. Jakov Milatović počinje prvi, i svi vi sa mnom počinjete prvi. Mi krećemo i stati nećemo, pred vama su danas ljudi koji su spremni da svoji svoje iskustvo, znanje, integritet i moralna načela stave u službu uspjeha Crne Gore, zato je vrijeme da se povežemo sa svijetom ,da Crna Gora prodiše, da građani osjete benefite, da postanemo punopravna članica EU, da nam se ljudi iz dijaspore vrate, da nam mladost ostane ovdje, da imamo veće plate i penzije, da konačno pravimo više autoputeva, da nam poljoprivreda procvjeta i turizam se dodatno oporavi. Vrijeme je da Đukanović ode, vrijeme je da počnemo da živimo i vrijem je da uspijemo“, poručio je Jakov Milatović, predsjednički  kandidat  Pokreta Evropa sad, sa skupa u Bijelom Polju.

Izvještaj sa promotivnog skupa - EVROPA SAD