Budućnost nemoćna u Milanu

Košarkaši Budućnost Volija poraženi su od Armanija u Milanu 111:94, u utakmici 16. kola Evrolige.

Regionalni šampion upisao je na debiju Jasmina Repeše peti uzastopni, ukupno 13. poraz u dosadašnjem dijelu takmienja.

Domaćin je ishod meča najavio već u prvoj četvrtini, serijom od 13:0 u 4. poveo je 15:2, dok je razlika u osmom minutu iznosila 18 poena (33:15).

Italijanski predstavnik u 13. imao je prednost od 17 (43:26), a ista razlika bila je i u 22. minutu (62:45).

Vodio je i 78:60, a u samom finišu i 20 poena razlike.

Budućnost nijednom nije vodila, a dva puta uspjela je da zaostatak svede na devet poena (45:36, 54:45).

Ekipu iz Milana, koja je dobila i prvi duel u Podgorici (82:71), do osmog trijumfa vodili su Vladimir Micov sa 20 i Mindaugas Kuzminskas sa 19, dok su po 17 poena meč dodali Majk Džejms i Dairis Bertans.

U ekipi Budućnosti najbolji je bio Goga Bizadze sa 23, Noris Kol ubacio je 17, a poen manje Erl Klark.

Budućnost Voli će u narednom kolu, 9. januara, biti gost Makabija.