Krka šokirala Budućnost!

Košarkaši Budućnost Volija poraženi su od Krke u Novom Mestu 69:64, u utakmici 12. kola ABA lige.

Slovenački predstavnik revanširao se rivalu za poraz u Podgorici (86:64) i upisao četvrti trijumf u dosadašnjem dijelu takmičenja. Budućnost je doživjela četvrti neuspjeh.

Budućnost je katastrofalno odigrala uvodnu dionicu, u drugom minutu je zakucao Bitadze, da bi u narednih osam minuta "plavi" postigli samo jedan poen.

Krka je u međuvremenu napravila seriju 16:0, a prvu dionicu je dobila sa 18:5.

Domaćin je trojkom Cinca u 14. minutu stigao do 26:9, a a nedugo zatim bilo je i plus 20 32:12.

Budućnost je trojkom Bitadzea pet sekundi prije kraja prvog dijela smanjila na 34:19.

Podgoričani su regovali u trećoj dionici, pa su u nekoliko navrata smanjili razliku na ispod 10 poena. Uoči posljednjih deset minuta bilo je 52:43 za Krku.

Na startu posljednje četvrtine Džekson je pogodio trojku za minus šest, "plavi" su u finišu prišli i na minus pet 64:59, ali je Lapornik sa dvije trojke odbio taj nalet, pa je Krka privela meč kraju.

Krku su do velike pobjede vodili Luka Lapornik sa 12 i Dalibor Đapa sa 11 poena.

Popović je bio najefikasniji kod Podgoričana sa 18 koševa, Bitadze je na debiju ubacio 12 poena.

Budućnost Voli će u narednom kolu, u nedjelju, biti gost Crvene zvezde.