Jadran bez Lige šampiona

Vaterpolisti Jadran Carina nijesu uspjeli da se plasiraju u grupnu fazu Lige evropskih šampiona. Crnogorski prvak igrao je u Igalu, u revanš meču plej-of runde, sa Jadranom iz Splita neriješeno 6:6 (0:2, 1:1, 1: i 4:1).

Hrvatski predstavnik nastavak tamičenja izborio je zahvaljujući pobjedi u prvom duelu u Zadru 11:9.

Hercegnovski tim takmičenje na evropskoj sceni nastaviće u LEN kupu.

Splitski Jadran prvu četvrtinu dobio je 2:0, a početkom treće četvrtine razliku je uvećao na tri gola (4:1), koliko je bilo i u finišu tog dijela meča (5:2).

Ekipa trenera Vladimira Gojkovića sa tri uzastopna gola u posljednjoj četvrtini uspio je da izjednači, ali ne i da napravi potpuni preokret.

Splitski tim do pobjede vodili su Ivan Domagoj Zović, Boris Popović, Marin Delić, Aljoša Kunac, Mekenzi Nejtan Pauer i Anđelo Šetka.

Po dva gola za Jadran Carine postigli su Vladan Spaić i Filip Gardašević, a po jedan Dinitrije Obradović i Danilo Radović.

Crnogorski prvak plej-of rundu izborio je trijumfima na prva dva turnira preliminarne faze, u Herceg Novom i Strazburu, koje je završio sa maksimalnim učinkom.