Barsa osvojila London, Napoli slavi Insinjea, preokret Intera

Barselona je slavila na gostovanju Totenhemu 4:2, uz dva gola Lea Mesija, dok je Napoli u finišu pogotkom Insinjea srušio Liverpul 1:0, epilog je dva najinteresantnija meča programa u Ligi šampiona. Inter je nakon preokreta pobijedio PSV u gostima 2:1, a pobjede su ostvarili još Atletiko, Dortmund i Porto.

Grupa A: Slavili Dortmund i Atletiko

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobijedili su na svom terenu Monako sa 3:0, u utakmici drugog kola Grupe A u Ligi šampiona.

Jakob-Brun Larsen bio je strijelac prvog gola za domaće u 51. minutu, a drugi gol postigao je Alaser Pako u 72. On je tri minuta prije toga promašio penal. Konačan rezultat postavio je Marko Rojs u drugom minutu nadoknade vremena.

Fudbaleri Atletika pobijedili su na svom stadionu u Madridu Briž sa 3:1.

Dvostruki strijelac bio je Antoan Grizman u 28. i 67. minutu, a gol je postigao i Koke, u četvrtom minutu nadoknade vremena. Jedini gol za belgijski tim postigao je Arno Greneveld u 39. minutu.

Na tabeli Grupe A Borusija i Atletiko imaju po šest bodova, a Briž i Monako su bez bodova.

U trećem kolu, 24. oktobra, Borusija će igrati u Dortmundu protiv Atletika, a Briž će dočekati Monako.

Grupa B: Pobjede Barselone i Intera

Fudbaleri Barselone pobijedili su na londonskom Vembliju Totenhem sa 4:2, u utakmici drugog kola Grupe B u Ligi šampiona.

Barselona je povela u drugom minutu golom Filipea Kutinja, a prednost je udvostručio Ivan Rakitić u 28. minutu. Poslije toga gol za engleski tim postigao je Hari Kejn, u 52. minutu, a četiri minuta kasnije strijelac je bio Lionel Mesi. Drugi pogodak za domaće postigao je Erik Lamela u 66. minutu, a konačan rezultat postavio je Mesi, svojim drugim golom na meču, u 90. minutu.

U drugoj utakmici u toj grupi fudbaleri Intera pobijedili su PSV u Ajndhovenu sa 2:1.

PSV je poveo u 27. minutu golom Pabla Rosarija, a izjednačio je Rađa Naingolan u 44. minutu. Pobjedu "plavo-crnima" donio je Mauro Ikardi u 60. minutu.

Na tabeli Grupe B Barselona i Inter imaju po šest bodova, a Totenhem i PSV su bez bodova.

U trećem kolu, 24. oktobra Barselona će dočekati Inter, a Totenhem će igrati u Amsterdamu.

Grupa C: Golom u završnici Napoli pobijedio Liverpul

Fudbaleri Napolija pobijedili su na svom terenu Liverpul sa 1:0, u utakmici drugog kola Grupe C u Ligi šampiona.

Napoli je bio bolji tokom cijele utakmice, propustio je nekoliko izglednih prilika, a jedini gol postigao je Lorenco Insinje u 90. minutu.

U drugoj utakmici u toj grupi Pari Sen Žermen je nešto ranije u Parizu pobijedio Crvenu zvezdu sa 6:1.

Na tabeli Grupe C Napoli je sada prvi sa četiri boda, Liverpul i Pari Sen Žermen imaju po bod manje, dok Zvezda na posljednjem mjestu ima jedan bod.

U trećem kolu, 24. oktobra, Zvezda će igrati na Enfildu protiv Liverpula, a Pari Sen Žermen će dočekati Napoli.

Grupa D: Porto bolji od Galatasaraja

Fudbaleri Porta pobijedili su na svom terenu Galatasaraj sa 1:0, u utakmici drugog kola Grupe D u Ligi šampiona.

Jedini gol na utakmici postigao je Musa Marega u 49. minutu.

U drugoj utakmici u toj grupi, Šalke je ranije danas u Moskvi pobijedio Lokomotivu sa 1:0.

Na tabeli Grupe D Porto i Šalke imaju po četiri boda, tri je sakupio Galatasaraj, a Lokomotiva je bez bodova.

U trećem kolu, 24. oktobra, Porto će igrati u Moskvi protiv Lokomotive, a Galatasaraj će dočekati Šalke.