Crna Gora rutinski savladala Litvaniju

Fudbaleri Crne Gore savladali su Litvaniju pod Goricom 2:0 i upisali prvu pobjedu u Ligi nacija. Golove za "hrabre sokole" postigli su Stefan Savić iz penala i Marko Janković.

To je prvi trijumf crnogorskih fudbalera u četvrtoj grupi C lige, nakon startnog remija u Ploeštiju sa Rumunijom (0:0).

Litvanija je upisala i drugi poraz, nakon što je pred svojim navijačima izgubila od Srbije 1:0.

Crnogorska reprezentacija povela je golom Stefana Savića u 34. minutu iz jedanaesterca.

Defanzivac madridskog Atletika protiv Litvanije odigrao je 50. meč u crnogorskom dresu.

Na 2:0 povisio je Marko Janković u 36. minutu, nakon odličnog ubacivanja Žarka Tomaševića.

Janković je mogao da se upiše u strijelce i u 20. minutu, bio je sam ispred litvanskog golmana Ernestasa Šetkusa, ali je šutirao pravo u njega.

Šetkus je odlično intervenisao i u 31. minutu i zaustavio udarac glavom Fatosa Bećiraja.

Priliku da uveća prednost imao je i Marko Simić u 57. minutu, ali je lopta nakon njegovog udarca glavom završila na stativi.

Litvanija je zaprijetila u 14, kada je Vikintas Slivka sa desetak metara šutirao pored gola, a prvi udrac u okvir gola uptio je Arvidas Novikoas u 57. minutu, ali je crnogorski golman Danijel Petković bio siguran.

Crnogorski fudbaleri sa tribina gradskog stadiona imali su podršku i muške seniorske košarkaške reprezentacije, koja se u Podgorici priprema za nastavak kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo i duele sa Turskom i Ukrajinom.

U drugom meču četvrte grupe Srbija i Rumunija igrale su u Beogradu neriješeno 2:2.

Crna Gora je vodeća na tabeli sa četiri boda, koliko ima i Srbija, sa slabijom gol razlikom.

Rumunija je osvojila jedan, dok je Litvanija poslije dva kola bez bodova.

Crna Gora će u trećem kolu, 11. oktobra, ugostiti Srbiju.