Atletiko do trofeja u sjajnom madridskom derbiju

Fudbaleri Atletiko Madrida osvojili su Super kup Evrope, pošto su večeras poslije produžetaka rezultatom 4:2 u Talinu pobijedili Real.

Meč je obilovao golovima, a najviše se istakao dvostruki strijelac Dijego Kosta, koji je započeo goleadu u 50. sekundi meča sjajnim udarcem iz skoro mrtvog ugla. Kosta je kasnije proglašen i za igrača utakmice.

Real je preokrenuo golovima Karima Benzeme u 27. i Serhija Ramosa u 63. iz penala.

Potom je uslijedio i drugi preokret. Utakmicu u produžetke uveo je Kosta, svojim drugim golom poslije lijepe akcije u 79. minutu.

U produžetku Atletiko je zaigrao odlično, a trofej prošlosezonskom osvajaču Lige Evrope u produžecima su donijeli Saul Niges u 98. i Koke u 104. minutu.

Realu povratka nije bilo. Ostalo je 4:2 za Atletiko koji je tako u novu sezonu ušao trofejom.

Svih 120 minuta u odbrani Atletika odigrao je Stefan Savić. U redovima Reala Luka Modrić ušao na teren u 57. minutu.

Atletiku je ovo treći trofej u evropskom Super kupu.

Real Madrid je propustio priliku da osvoji treći uzastopni, a peti ukupno trofej u Super kupu Evrope.