Mornar zaustavio Sutjesku

Fudbaleri Sutjeske i Mornara igrali su 1:1 na zatvaranju prvog kola Telekom 1.CFL.

Barani su poveli u prvom minutu. Udarac Jovančova sa distance odbranio je Giljen, a na odbijenu loptu je naletio Džanović i poslao je u mrežu.

Ipak, to nije pokolebalo domaće, koji su u 18. minutu stigli do izjednačenja. Marko Vučić je uputio projektil sa skoro 30 metara i pogodio je samo raklje gola Barana.

Do odmora je šampion imao samo jednu pravu priliku - Bojan Božović je glavom šutirao, Đurović je bio siguran.

U nastavku je Stujeska pokušala na sve načine da stigne do gola, ali su gosti preživjeli nakon udaraca Božovića, Bulatovića, Lončara i Merdovića.

Najbolju priliku Nikšićani su stvorili tri minuta prije kraja, kada je Cicmil sa nekoliko metara poslao loptu preko gola...

Na ostalim utakmicama posignuti su sljedeći rezultati: Iskra - Budućnost 0:1, Grbalj - Lovčen 0:1, Zeta - Petrovac 0:0, Titograd - Rudar 0:0.

U drugom kolu, narednog vikenda, sastaće se: Budućnost - Mornar, Lovćen - Sutjeska, Petrovac - Grbalj, Rudar - Zeta i Iskra - OFK Titograd.