Rapsodija Kolumbije, Poljska eliminisana

Fudbaleri Kolumbije ubjedljivo su savladali Poljsku 3:0 i upisali prvu pobjedu na Svjetskom prvenstvu u Rusiji. Na drugoj strani, Poljska je pretrpjela drugi poraz i ispala je sa turnira.

Strijelci u Kazanju bili su Jeri Mina u 40, Radamel Falkao u 70. i Huan Kvardado u 75. minutu.

Kolumbija ima tri boda, jedan manje od Senegala i Japana.

U prvih 20 minuta igralo se na mahove, ali bez prave šanse.

Kolumbija je nakon toga preuzela inicijativu, Kvadrado je u 30. minutu fantastično prošao po lijevoj strani , ali je odbrana Poljske intervenisala u posljednjem trenutku.

Kolumbija je bolju igru naplatila pet minuta prije odlaska na odmor. Hames je divno centrirao, a Mina sjajno skočio i sa pet metara poslo loptu u mrežu.

Veliku priliku u 58. minutu je imala Poljska. Levandvoski je dobro primio loptu, a potom je šutiroa, ali mu je Ospina sjajno ušao u šut.

Do kraja je viđena dominacija Kolumbije. U71. minutu Kvintero je izvanrednim pasom omogućio Falkaou da izađe sam ispred Fabijanskog, a as Monaka je spoljnim dijelom kopačke pogodio donji desni ugao.

Četiri minuta kasnije Kvadrado je postavio konačnih 3:0. Dobio je pas od Hamesa , umakao je poljskoj odbrani i rutinski matirao Fabijanskog.