Urugvaj minimalcem do osmine finala

Fudbaleri Urugvaja savladali su Saudijsku Arabiju 1:0, u meču drugog kola grupe A Svjetskog prvenstva u Rusiji. Tom pobjedom južnoamerička selekcija je izborila plasman u osminu finala.

Prvo uzbuđenje viđeno je u 13. minutu. Kaseres je odlično probio po lijevoj strani i centrirao, a Kavani iz izgledne pozicije šutirao visoko preko gola.

Trenutak odluke dogodio se u 23. minutu. Sančez je izveo korner, golman Saudijske Arabije je "zaplivao" u prazno, a Suarez dočekao loptu i sa pet metara je poslao u mrežu.

Napadač Barselone je tako postao prvi Urugvajac koji je pogađao na tri različita Mundijala.

Samo dva minuta kasnije, Hatan je uputio projektil sa 20-ak metara, Muslera je odbio loptu u korner. U 28. minutu isti igrač je nakon ubacivanja sa lijeve strane sedam-osam metara šutirao preko gola.

Samo jedna prava prilika dogodila se u drugom dijelu. Kavani je sredinom nastavka izvanredno centrirao sa lijeve strane, a Sančez sa pet petara glavom prebacio gol.

Urugvajci su do kraja lako odoljeli i stigli do pobjede.

Među 16 najboljih plasirala se Rusija koja je sinoć pobijedila Egipat 3:1.