Mornar skinuo s trona Budućnost

Košarkaši Mornara osvojili su titula prvaka Crne Gore, prvi put u istoriji, pošto su savladali Budućnost u "Topolici" 75:63 i sa 3:1 u pobjedama riješili finalnu seriju. Barani su istorijskim trijumfom prekinuli dominaciju Podgoričana, koji su jedini od obnove nezavisnosti bili šampioni Crne Gore.

Budućnost je bolje ušla u meč i u dva navrata je imala plus pet (7:2, 9:4). Ipak, brzo su se trgli domaći, prvo su napravili seriju 6:0, da bi nešto kasnije sa 11 vezanih poena stigli do 21:12.

Imali su Barani i dvocifrenu prednost (23:13), da bi nakon prvih deset minuta izabranici Mihaila Pavićevića imali devet poena prednosti 24:15.

Mornar je u 13. minutu imao najveću prednost 31:19. Budućnost je prišla na minus sedam, ali Barani su odbili taj nalet i u finišu prvog dijela su opet imali plus 12 (39:27). Na poluvremenu je bilo 39:29 za Mornar.

Budućnost je postigla šest vezanih poena na startu treće četvrtine, gosti su potom došli na minus tri, pa dva puta na minus četiri. Međutim, Mornar je večeras imao odgovor na sve. Vranješ je pogodio trojku iz teške pozicije, ubrzo je bilo i plus 11, da bi Gibson trojkom na tri sekunde prije kraja te dionice smanjio na 57:49.

U posljednjoj dionici nije bilo dileme, Mornar je igrao kao u transu, šest minuta prije kraja domaći su stekli 14 poena prednosti (66:52), a kada je nedugo zatim Vranješ nakon kontrapada povećao na plus 20 (75:55), slavlje u "Topolici" je moglo da počne...

Domaći tim do pobjede vodili su Strahinja Mićović sa 15 i Derik Nidam sa 14 poena.

U podgoričkom timu najbolji je bio Nikola Ivanović sa 14 poena.