Radonjić odveo Bajern u finale

Košarkaši Bajern Minhena, koje s klupe vodi Dejan Radonjić, boriće se za titulu prvaka Njemačke.

Bavarci su u četvrtom meču polufinala plej-ofa savladali Bamberg rezultatom 83:79 i sa 3-1 u seriji zakazali finalni obračun sa Albom iz Berlina.

Radonjićevi izabranici su do brejka stigli velikim preokretom i sjajnom igrom u drugom poluvremenu, posebno u odbrani.

Poslije prve četvrtine Bajern je gubio sa 16 poena razlike (33:17), a do odlaska na odmor uspio je da smanji zaostatak samo za koš.

Ipak, u nastavku susreta tim iz Audi doma je briljirao. Ključni momenat utakmice dogodio se u finišu treće i na startu posljednje dionice kada su gosti napravili seriju 17-0.

Bamberg se nije predavao, viđena je zanimljiva završnica, a više sreće imali su Jović, Cirbes i saigrači.

Pobjednika je predvodio Danilo Bartel sa 19 poena, 15 je dodao Devin Buker. Domaćinu nije pomogla izvanredna partija Dorela Rajta koji je ubacio 26.

Prva utakmica finala između Bajerna i Albe zakazana je za 3. jun s početkom u 15 sati.

Izvor:cdm.me