Budućnost rutinski na Cetinju, nova pobjeda Sutjeske

Košarkaši Budućnosti Voli i dalje imaju maksimalan učinak u Erste Super ligi, a Sutjeska i Mornar su uz plavo-bijele već u plej ofu.

Podgoričani su savladali su sedmom kolu Lovćen na Cetinju 95:78.

Domaći su parirali dvije četvrtine, imali i višak od 39:32 u finišu poluvremena, ali je već do odmora tim Aleksandra Džikića preokrenuo i do kraja stigao do ubjedljive pobjede.

Zvaničnog šampona do pobjede vodio je Nemanja Gordić sa 22, Kajl Gibson ubacio je 17, dok je Petar Popović meč završio sa deset poena.

U cetinjskom timu najbolji je bio Mihailo Radunović sa 18, dok je Draško Albijanić postigao 15 poena.

Sutjeska je u finišu meča slomila otpor Teoda u Tivtu 76:71.

Nikšićani su stigli do pete pobjede i čuvaju drugo mjesto na tabeli, a i teoretski su osigurali plej of. Teodo nakon šestog poraza ima još samo teoretske šanse da uhvati četvrto mejsto koje drži Lovćen.

Nikšićani su do pobjede u Tivtu stigli poslije preokreta, pošto su domaći prvu četvrtinu dobili 25:11, a imali su i 16 poena prednosti 27:11 na početku druge četvrtine. Ipak već do odmora su prišli gosti na samo dva poena minusa 31:29, serijom 7:0 u posljednjih pet minuta.

Teodo se držao do samog finiša meča, a na dva minuta prije kraja prišli su na 71:74 međutim nijesu mogli do potpunog preokreta.

Nikšićane je do trijumfa vodio Đoković sa 24 poenai osam skokova, Pavlićević je dodao 15, Lalović 14, a Sidi 13 poena uz 12 skokova. Kod domaćih po 16 poena Savića i Đurišića.

Mornar je pokazao snagu komšijama iz Ulcinja i slavio je 96:62.

Barani su prvu četvrtinu dobili 22:11, do odmora stigli na + 18. Najveća razlika iznosila je čak 44 poena – 93:49.

Najbolji u timu Mihaila Pavićevića bio je Vukota Pavić sa 14 poena i 13 skokova, 14 poena imao je i Rejli Ros, 13 je dodao Nidam, 12 Mićović.

U poraženom timu u kom nije bilo Šeparda najefikasniji bio je Ilić sa 11 poena uz isto toliko skokova.

tekst: kscg.me.

Izvor:cdm.me