Crna Gora bolja od Letonije

Mlađa kadetska reprezentacija Crne Gore savladala je sa 3:1 Letoniju u drugom kolu UEFA razvojnog turnira koji se održava u Izraelu

To je prvi trijumf ,,sokola“ na turniru, nakon što su u prvom kolu poraženi od Moldavije nakon jedanaesteraca.

Izabranici Obrena Sarića odigrali su sjajno prvo poluvrijeme protiv Letonije, u kojem su i postignuti svi golovi. Prvi je djelo kapitena Milana Vukotića, koji je u 16. minutu bio precizan iz penala. Već u 28. minutu bilo je 2:0 zahvaljujući Vuku Dapčeviću, koji je autor i trećeg pogotka na meču, u 31. minutu. Konačnih 3:1 postavio Andžejs Dubjaga tri minuta kasnije.

U nastavu su ,,sokoli“ bez problema sačuvali veliku prednost.

– Bila je ovo jako zahtjevna utakmica. Odigrali smo čvrsto, bili smo konkretni i efikasni, tako da je ova pobjeda zaslužena. Posebno smo zadovoljni što će duel protiv Izraela u posljednjem kolu odlučivati o pobjedniku turnira, kazao je selektor Sarić.

Utakmica protiv Izraela, domaćina turnira, igra se u petak 27. aprila, sa početkom u 11 časova.

Letonija – Crna Gora 1:3

Trening kamp FS Izraela, Šefajim

Strijelci
0:1 – Milan Vukotić 16’(p), 0:2 – Vuk Dapčević 28’, 3:0 – Vuk Dapčević 31’, 3:1 – Andžejs Dubjaga 34’

Letonija: Aleksejs Šelkovskis, Maksims Muzafarovs, Rudolfs Reingoliks, Eduards Daškevičs (od 38. Marcis Valmijers), Denis Meljniks (od 41. Oskars Vjentijes), Jekabs Laguns (od 41. Glebs Cvetkovs), Divs Rins, Svetoslavs Čugonovs, Andžejs Dubjaga (od 66. Reinis Bečors), Arturs Gorodnjiks, Dmitrijs Rakuls (od 26. Krists Balins).
Selektor: Igors Stepanovs.

Crna Gora: Goran Aković, Andrija Marsenić, Vuk Ćosić (od 41. Stefan Dajević), Nemanja Božović, Dejan Perović (od 66. Nikola Janjić), Milan Vukotić (od 41. Andrej Bajović), Bogdan Obradović (od 41. Rastko Marsenić), Đorđe Stešević (od 50. Blagota Marković), Andrija Radulović (od 62. Milisav Perošević), Vuk Dapčević (od 50. Lazar Mijović), Marko Marković.
Selektor: Obren Sarić.

Izvor:cdm.me