Budućnost ovjerila drugo mjesto pred plej of

Kašarkaši Budućnosti Voli pobjedom su zaključili regularni dio ABA lige.

Podgoričani su pred svojim navijačima pobijedili FMP 87-64 i na taj način osigurali su drugo mjesto te prednost domaćeg parketa u polufinalu plej ofa protiv Cedevite.

Plavo-bijeli su sinoc pokazali dva lica, prvo poluvrijeme donijelo je mučenje i lošu igru.

Drugo fenomenalnu odbranu, mnogo agresivnosti i razbijanje rivala iz Železnika.

Trebalo je vremena četi Aleksandra Džikića da se uključi u meč. FMP je to iskoristio i najavio da bi mogao da pruži jak otpor. Dobili su gosti prvu četvrtinu 22:18 i u egalu su bili sve do odmora kada je bilo 40-38 za Budućnost.

Plavo-bijeli su nakon pauze odigrali mnogo bolje i već u trećem periodu riješili su pitanje pobjednika. Treću dionicu dobili su 26:14 za +14 nakon 30 minuta, na kraju je bilo još ubjedljivije +23.

Nikola Ivanović je bio veoma raspoložen i za 20 minuta dao je 19 poena, 16 je dodao Gordić, 12 Gibson, 11 Danilo Nikolić.

Kod FMP-a najefikasniji Nenadić sa 17 poena, po 11 su dodali Simanić i Radanov.

Budućnost Voli u nedjelju dočekuje Cedevitu u prvom meču polufinala plej ofa. Drugi par čine Crvena Zvezda i Mornar.

izvor:cdm.me