Sutjeska ispustila plus 13, Đoković tragičar

Košarkaši Sutjeske poraženi su od Borca u Nikšiću 81:80, u meču 17. kola Druge ABA lige.

Sutjeska nakon 17 kola ima osam pobjeda i devet poraza, dok je Borac lider sa 15 trijumfa i dvije izgubljene utakmice.

Nikšićani su nakon 20 minuta igre imali plus 13 (45:32), ali nijesu izdržali.

Borac je u nastavku stigao do plus devet, ali je meč riječen u dramatičnoj završnici. Trojkom Kneževića Sutjeska je prišla na 80:79, minut i po prije kraja. Potom je Sejfić bio polovičan sa linije bacanja i poravnao na 80:80, 45 sekundi prije posljednjeg zvuka sirene.

Tragičar je bio Nikola Đoković, koji je promašio trojku, a onda i napravio faul dvije sekunde prije kraja.

Radovan Đoković je realizovao jedno od dva bacanja i donio trijumf gostima 81:80.

Džons je predvodio Čačane sa 18 koševa, dok je na drugoj strani blistao Pavlićević sa 32.