Fudbalerke poražene od BiH

Ženska fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je danas u Podgorici, u prijateljskom meču, od Bosne i Hercegovine 3:2.

Crnogorska selekcija uprkos porazu odigrala je dobar meč, povela je na startu i imala nekoliko odličnih prilika, ali nije uspjela da ih realizuje.

Izabranice selektora Mirka Marića povele su golom
Armise Kuč u devetom minutu.

Selekcija BIH izjednačila je pogotkom Selme Kapetanović u 27, a potpuni preokret donijela je Marija Damjanović u 35. minutu.

Domaćin je poravnao golom Anđele Tošković u 50, a strijelac odlučujućeg pogotka bila je Minela Gačanica u 70. minutu.

Selektor Marić kazao je da ostaje žal za propuštenim šansama, navodeći da je njegov tim zaslužio pobjedu.

"Imali smo dosta šansi koje nijesmo iskoristili i zbog toga otaje žal što nijesmo izborili bolji rezultat, jer smo to zaslužili. Uradili smo ono što smo htjeli, probali smo neke igračice koje su ranije imale manju minutažu", rekao je Marić.

On je istakao da je stručni štab vidio dosta dobrih stvari i da može biti zadovoljan.

"Sa druge strane, vidjelo se da su djevojke prilično nespremne, bila im je to prva utakmica poslije zimske pauze", rekao je Marić.

Crnogorskoj selekciji duel sa BIH bio je to generalna proba za nastavak kvalifikacija i duel sa Republikom Irskom.