Perone golom dvije sekunde prije kraja srušio Jadran

Vaterpolisti Jadran Carina poraženi su večeras u Igalu od Barselonete 13:12 (1:4, 5:1, 3:4 i 4:3), u utakmici petog kola Lige šampiona.

Trijumf gostima donio Felipe Perone dvije sekunde prije kraja.

Na nešto više od pola minuta prije kraja, Barseloneta je povela 12:11 pogotkom Alvara Granadosa iz peterca, da bi u narednom napadu Vladan Spaić poravnao. Nažalost, Perone je bio pribran u posljednjem napadu za pobjedu španskog tima...

Crnogorski prvak bez pobjede je u Ligi šampiona, sa samo jednim osvojenim bodom.

Poražen je i od Juga, Solnoka i Olimpijakosa, a jedini bod osvojio je na gostovanju Špandauu u Berlinu. Barseloneta je upisala četvrtu pobjedu.

Jadran je na kraju prve četvrtine imao prednost od tri gola (4:1), dok je sredinom treće četvrtine bilo 8:6.

Najefikasniji u španskom timu bili su Blaj Malarak i Alvaro Ortega Granados sa po četiri, dok je gol manje postigao Alberto Munariz.

U ekipi Jadrana Marko Petković je postigao tri, Dimitrije Obradović, Konstantin Averka i Đuro Radović po dva, a po gol Vlado Popadić, Nikola Brkić i Vladan Spaić.

Crnogorski prvak u narednom kolu, 3. decembra, biće gost Jadrana u Splitu.