Budućnost jedva, Iskra nadoknadila minus 2

Fudbaleri Budućnosti i Sutjeske plasirali su se u četvrtfinale Kupa Crne Gore.

Budućnost, koja brani trofej, pobijedila je danas u Podgorici, u revanš meču osmine finala, ekipu Rudara 2:1.

Budućnost je povela preko Perovića iz penala u desetom minutu, da bi gosti devet minuta kasnije promašili sa "bijele tačke", pošto je Dragojević odbranio šut Janketića.

Budućnost je nakon toga dominirala i ispromašivala se, što je kaznio Vuković u 73. minutu.

Ipak, Stojiljković je deset minuta prije kraja donio prolaz "plavima".

Prvi duel u Pljavljima završen je 0:0.

Sutjeska je u Budvi slavila protiv Lovćena 3:0 i sa dva trijumfa izborila nastavak takmičenja.

Nikšićki tim pred svojim navijačima slavio je 4:0.

Među osam najboljih je i Iskra, koja je na Trening kampu savladala Grbalj 4:1 i nadoknadila zaostatak iz prvog meča.

Ekipa iz Radanovića pred svojim navijačima slavila je 3:1.

Ulogu favorita opravdali su i fudbaleri Zete, Petrovca i OFK Titograda.

Zeta je u Golubovcima pobijedila Ibar 3:0, nakon što je prvi duel završen 0:0.

Petrovac je u Spužu poražen od Drezge 2:0, istim rezultatom koji je slavio pred svojim navijačima, pa su četvrfinalistu odlučivali jedanaesterci.

U penal seriji slavio je Petrovac 10:9.

OFK Titograd je u revanšu pred svojim navijačima dobio Bokelj 2:1, istim rezultatom kao i prvi u Kotoru.

Bez borbe u četvrtfinalu je Podgorica, nakon odustajanja od takmičenja fudbalera Petnjice.

Voljom žrijeba direktan plasman u četvrtfinale izborili su fudbaleri Jedinstva.