Crna Gora nemoćna u Prištini

Fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je od Kosova u Prištini 2:0, u utakmici osmog kola A grupe kvalifikacija za plasman na Evropsko prvenstvo.

To je četvrti poraz crnogorske selekcije, koja je u dosadašnjem dijelu kvalifikacija bez pobjede sa tri remija.

Kosovo je večeras nadigralo crnogorsku selekciju, a trijumf domaćina mogao je biti i ubjedljiviji.

Izabranici selektora Faruka Hadžibegića ponovili su loše izdanje iz prethodnih duela, odigrali bez ideje i želje u napadu, sa dosta grešaka u odbrani.

Domaćin je poveo golom Amira Rahmanija u desetom minutu, nakon greške golmana Danijela Petkovića.

On je, nakon ubacivanja iz kornera, loše procijenio let lopte i omogućio Rahmaniju da sa sedam-osam metara glavom ubaci loptu u prazan gol.

Minut ranije Kosovo je imalo šansu da povede, Petković je ispustio loptu, a Darko Bulatović ispred Fidana Aljitija izbacio u korner.

Na 2:0 povisio je Vedat Murići, koji je iz drugog pokušaja savladao rezervnog crnogorskog Milana Mijatovića.

Mijatović, koji je zamijenio povrijeđenog Petkovića, odbranio je njegov prvi šut, ali je napadač Fenerbahčea ponovo reagovao i ubacio loptu u gol.

U 24. minutu udarac Miljota Rašice završio je pored gola, dok je udarac Murićija glavom sa desetak metara golman Mijatović odbranio.

Murići je u drugom poluvremenu još tri puta bio u šansi, ali nije uspio da ih realuzuje.

Prvu priliku za Crnu Goru imao je Aleksandar Boljević u 30. minutu, ali je kosovski golman Arijanet Murić, porijeklom iz Rožaja, odbranio i izbacio loptu u korner.

Boljević je i u drugom pluvremenu bio u šansi, ali je Murić bio siguran.

U drugom duelu A grupe Engleska je u Sofiji pobijedila Bugarsku 6:9.

Engleska će biti posljedni rival crnogorskim fudbalerima u kvalifikacijama, 14. novembra na Vembliju.