Španija prvi finalista

Košarkaši Španije palsirali su se u finale Svjetskog prvenstva u Kini.

Španija je danas u Pekingu, u polufinalnom meču, nakon dva produžetka savladala Australiju 95:88 i drugi put u istoriji boriće se za svjetsko zlato.

Bila je finalista i 2006. godine u Japanu, kada je u finalnom meču savladala Grčku 70:47.

Utakmica je u regularnom toku završena neriješeno 71:71, a pobjednika nije bilo ni nakon dodatnih pet minuta (80:80).

Junak trijumfa bio je Mark Gasol, koji je bio najprisebniji i pogađao u odlučujućim trenucima.

Australija je od kraja prve četvrtine bila u vođstvu i na pragu istorijskog uspjeha, ali Peti Mils u finišu regularnog toka nije izdržao pritisaki realizovao bacanje za pobjedu.

Gasol je meč završio sa 33, dok je Riki Rubio, pored 19 poena, imao i 12 asistencija.

Mils je u australijskoj selekciji ubacio 32 poena.

Rival Španije u finalu biće bolji iz duela Francuske i Argentine.