Crnogorski košarkaši poraženi i od Brazila

Muška seniorska košarkaška reprezentacija Crne Gore poražena je danas u Nanđingu od Brazila 84:73 (19:20, 24:18, 23:16 i 18:19), u utakmici trećeg kola F grupe Svjetskog prvenstva u Kini.

Crnogorski košarkaši upisali su treći poraz i kao poslednji, četvrti završili takmičenje u grupi.

U prva dva kola poraženi su od Grčke 85:60 i Novog Zelanda 93:83.

Brazil je zabilježio sva trijumfa i kao prvi izborio plasman među 16 najboljih.

Crnogorski košarkaši u 36. minutu, nakon serije od 14:0, uspjeli su da zaostatak svedu na poen, ali nijesu imali snage za potpuni preokret.

Brazil je sa sedam uzastopnih poena poveo 80:72 i dva minuta prije kraja riješio sve dileme.

Izabranici selektora Aleksandra Petrovića vodili su u većem dijelu meča, dozvolivši rivalu da samo u par navrata, posljednji put sredinom druge četvrtine, povede 29:26.

U posljednjem minutu prvog dijela utakmice imali su prednost od četiri koša (20:16).

Brazil su do pobjede vodili Marselinjo Uertas sa 16 i Kristijano Felisio sa 14, dok je Markinos Souza postigao poen manje.

U crnogorskoj selekciji najbolji je bio Derik Nidam sa 16 poena i deset asistencija.

Dvocifreni su bili i Bojan Dubljević i Petar Popović sa po deset koševa.

U drugom meču te grupe, u 14 sati, Grčka i Novi Zeland odlučiće ko će osvojiti drugo mjesto i plasirati se u K grupu, u Šenžen.

Izabranicima selektora Zvezdana Mitrovića čeka razigravanje za plasman od 17. do 32. mjesta.

Protivnici u grupi biće im Japan i poraženi iz duela Turske i Češke.