Podvig "crvenih", velika pobjeda za osminu finala

Crnogorske košarkašice savladale su Češku 57:70 (11:20; 13:19; 14:12; 19:19), u utakmici posljednjeg, trećeg kola B grupe Evropskog prvenstva i plasirale se u osminu finala. "Crvene" su ostvarile pobjedu od 13 poena razlike, što je dovoljno za mjesto u nokaut fazi, i ne zavise od ishoda meča između Francuske i Švedske.

Najbolji meč na prvenstvu odigrale su naše cure kada je bilo najvažnije.

Nakon dva ubjedljiva poraza na startu ponavljale su da mogu do čuda protiv Češke i to su potvrdile na parketu.

Cijeli meč bile su u prednosti i na kraju su u triler završnici nagradile sebe za ogroman napor!

Praktično svih 40 minuta Crnogorke su bile tu oko željenih 12 poena prednosti, ali je Češka na nešto preko minut prije kraja prišla na minus 7 - 64:57.

Nije to poremetilo naše koje su bile na jasnoj misiji da stignu do velike pobjede.

Do kraja nijesu primile ni poen, odigrale su strašnu odbranu, a Glori Džonson i Božica Mujović su pogocima trasirale put do idealnih 13 poena na kraju.

Džonson je odigrala spektakularan meč ubacila je 27 poena uz 14 skokova i četiri ukradene lopte.

Milica Jovanović dodala je 19 poena uz 14 skokova, Božica Mujović je uz 19 poena imala i devet asistencija, a sve djevojke su kao što su i najavile pružile maksimum kako bi pokazale da mogu i na Eurobasketu da pobjeđuju.