Šampion se ne predaje, Budućnost savladala Zvezdu

Košarkaši Budućnost Volija savladali su Crvenu zvezdu sa 80:72 (18:25, 27:25, 21:8, 14:14 ), u trećoj utakmici finala plej-ofa ABA lige i smanjili na 1:2 u pobjedama.

Odlučujuća je bila treća četvrtina u kojoj su "plavi" stigli do preokreta i riješili je u svoju korist rezultatom 21:8.

Beogradski tim dobio je prva duela pred svojim navijačima (91:72 i 107:69).

Odlična treća četvrtina i veliki preokret najavili su trijumf domaćina i produžetak finalne serije.

Podgorički tim do velikog preokreta došao je serijom od 14:0 za prvu dvocifrenu prednost u 30. minutu (66:56).

Regionalni šampion u posljednjem dijelu uspio je da sačuva prednost i upiše prvi trijumf protiv beogradskog tima ove sezone.

Treća utakmica finalne serije plej-ofa počela je i kao prethodne dvije u Beogradu. Podgoričani su imali dosta defanzivnih problema, ali ni crveno-bijeli nijesu briljirali.

Poslije početnog vođstva Budućnosti, Zvezda je napravila seriju od 7:0 i preuzela kontrolu nad utakmicom.

Zvezda je u jednom trenutku druge četvrtine uspjela da dođe do 12 poena prednosti, ali je Budućnost do poluvremena predvođena Kotijem Klarkom i Norisom Kolom uspjela da smanji zaostatak na 45:50.

U istom ritmu nastavila je ekipa Jasmina Repeše i u trećoj četvrtini. Kvalitetnijom odbranom zatvorili su prilaze košu, pa su predvođeni Kortnijem Klarkom sredinom treće dionice stigli do izjednačenja (56:56).

Serija Budućnosti, koja je na kraju iznosila 16:1, nastavila se i posle tajm-auta gostiju. Klarku se pridružio i Noris Kol, pa je domaćin u jednom trenutku vodio i sa 10 poena razlike (66:56).

U nastavku susreta Budućnost je bez većih problema kontrolistala ritam meča i lako ga privela kraju u svoju korist.

Junak trijumfa bio je Noris Kol sa 20, Koti Klark je ubacio 14, dok je Edvin Džekson meč završio sa deset poena.

U ekipi Crvene zvezde najbolji je bio Kelvin Krisvel Rivers sa 19 koševa.

Budućnost će biti domaćin i četvrtog meča, u petak u 19 sati.